Damian Kwasek

fotograf przyrody

Nazywam się Damian Kwasek. Zdjęcia krążące po różnych portalach w necie, pod pseudonimem FotoDam są mojego autorstwa. Pochodzę z niewielkiej miejscowości Siemień położonej w województwie lubelskim, powiecie parczewskim, w pobliżu rzek Piwonia i Tyśmienica. Znajduje się tu ponad 800ha stawów hodowlanych, graniczących ze słynną ptasią ostoją jaką jest „Dolina Tyśmienicy” należącej do Europejskiej sieci Ekologicznej „Natura 2000”. Dzięki takiemu położeniu mam możliwość fotografowania ptaków pospolitych oraz tych rzadko spotykanych w naszym kraju i po dzień dzisiejszy staram się robić to jak najlepiej. Fotografią przyrody zajmuję się już kilkanaście lat, zaczynając przygodę od aparatów na kliszę. W 2005 r postanowiłem że zacznę uwieczniać przyrodę na zdjęciach i w tym celu nabyłem pierwszy aparat cyfrowy, lecz oczywistym było że moje wymagania rosły i po niedługim czasie przesiadłem się na lustrzanki zaczynając od tych najtańszych do zastosowań amatorskich. W taki to sposób zaczęła się moja przygoda z fotografią przyrodniczą.

 

Na swoim koncie posiadam niezliczoną ilość medali, wstęg, dyplomów i wyróżnień których spora część jest od największych organizacji fotograficznych takich jak FIAP, IAAP, PSA i GPU. Moim największym osiągnięciem jest tytuł najlepszej fotografii 2018 roku zdobytej w międzynarodowym konkursie fotograficznym „35AWARDS” w kategorii „Wildlife” Znalazłem się również w rankingu stu najlepszych fotografów świata. Rok później w tym samym konkursie byłem członkiem jury i reprezentowałem Polskę spośród pięćdziesięciu członków jury z innych krajów.

W roku 2023 spełniło się moje marzenie i otrzymałem certyfikat mistrza świata w fotografii dzikiej przyrody.

 

„Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi” Peter James

 

„To, co dla jednego jest pożywieniem, jest trucizną dla drugiego. Słońce, które orłowi pozwala widzieć, oślepia sowę”

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na tej stronie można zamówić w formie profesjonalnego pliku przygotowanego do wydruku lub gotowy do powieszenia obraz na płótnie o uzgodnionym formacie i wielkości.